چاپ اول کتاب «حقوق عکاسان»
تالیف و گردآوری رامین کاکاوند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 300
 
چاپ اول کتاب «حقوق عکاسان» با تالیف و گردآوری رامین کاکاوند روانه بازار شد.

به گزارش ایرنا، این کتاب با هدف بررسی، تحلیل و تشریح قوانین و مقرارت هنر عکاسی و آشنا کردن هنرمندان و فعالان این عرصه با قوانین و جنبه‌های مختلف حقوقی مرتبط با رشته عکاسی، تولید و عرضه‌ عکس تالیف شده است.

بر روی جلد این کتاب عبارت «آنچه هنرمندان و اصحاب رسانه باید از قوانین بدانند» درج شده است.

کتاب «حقوق عکاسان» شامل هشت فصل حقوق مدنی و قراردادها، حقوق تجارت، حقوق جزا، حقوق مالکیت فکری، حقوق رسانه‌ها و ارتباطات جمعی، حقوق کار، حقوق نظام صنفی و حل فصل اختلافات حقوقی است.

در بخشی از متن معرفی این کتاب آمده است: «سال هاست عکاسان، هنرمندان و فعالان عرصه مطبوعات از تضییع حقوق خود در کشور گله ‌مند هستند.

این موضوع در موارد زیادی به علت ناآشنایی آنان با حقوقشان رخ می‌دهد ... باید یادآوری کرد که ممکن است به این دلیل که اغلب متون قانونی پیچیده و برای غیرحقوقی‌ها خسته ‌کننده به نظر می‌رسند، آنها رغبتی به مطالعه‌ این قوانین نداشته باشید.

اما فراموش نکنید که اکنون با قوانینی رو به رو هستیم که تمامی افراد را در برگرفته و مهمتر از حقوقی که برایمان قائل شده، تکالیفی است که بر عهده‌ ما گذاشته است».

در کتاب حاضر علاوه بر ارائه‌ مباحث مهم و مرتبط با حقوق عکاسان آنچه را که باید هر فعالی در عرصه‌ هنر یا مطبوعات از قوانین بداند به زبانی ساده و با مثال‌های ملموس توضیح داده شده است.

در انتهای کتاب نیز اصطلاحات حقوقی و کلماتی که نیاز به توضیح داشتند بیان شده تا ضمن آشنا کردن مخاطبین با اصطلاحات و عناوین حقوقی،نیازهای روزمره آنها را برطرف کند.

انتشارات افزون (کتاب پرگار)، کتاب «حقوق عکاسان» را با تیراژ ۳ هزار نسخه و در قالب ۳۲۰ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
گزارشگر :