نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در دیدار با اعضای هیات مدیره کانون وکلای اصفهان:
آثار زیانبار قانون تسهیل بر نهاد وکالت باید به دقت مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار گیرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 4372
 
روز پنج شنبه مورخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ جناب آقای رحمت اله فیروزی پوربادی، نماینده محترم مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی با حضور در کانون وکلای دادگستری استان اصفهان با اعضای هیات مدیره و کمیسیون پارلمانی کانون دیدار و گفتگو کرد.
این نماینده مجلس در این نشست گفت: حرفه وکالت نیازمند دقت، صداقت و تسلط فراوان بر قوانین است. کسانی که می خواهند ردای وکالت بر تن کنند و مدافع از حق و حقوق مردم باشند باید فارغ از نگرانی و ترس بتوانند از موکل خود در چارچوب قانون دفاع کنند و این یک اصل پذیرفته شده بین المللی است.
وی در ادامه در خصوص قانون تسهیل و آثار آن بر حرفه وکالت گفت: آثار زیانبار قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در رابطه با نهاد وکالت باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد، زیرا مردم در زمان مراجعه به وکلای دادگستری باید اطمینان داشته باشند که آن وکیل توانایی و صلاحیت علمی لازم را دارد و می تواند به درستی از حقوق آنان در محاکم قضائی دفاع کند.
فیروزی پوربادی همچنین افزود: قوه قضائیه و کانون های وکلا باید ارتباط تنگاتنگی با نمایندگان مجلس داشته باشند تا در صورت لزوم نمایندگان را از مسائل و مشکلات دستگاه قضا آگاه کنند. اینکه ما به عنوان نمایندگان مجلس اگر با وکیل متخلفی مواجه شدیم تصمیم بگیریم کل آن نهاد را زیر سوال ببریم عملکرد صحیحی نیست. طرح هایی که در مجلس عنوان می شود پیش از تصویب باید فارغ از هیجانات بررسی و مطالعه شود.
وی تصریح کرد: در حوزه وکالت، اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس باید با دقت نظر مسائل مربوط به این حوزه و نهاد وکالت را مورد توجه قرار دهند زیرا وکالت و دستگاه قضا مستقیما با مردم و حقوق آنها مرتبط است و اگر این نهاد تضعیف شود دستگاه قضا نیز آسیب می بیند. اعضای هیات مدیره کانون های وکلا باید در مجلس حاضر شوند و با نمایندگان پیرامون آثار زیانبار قانون تسهیل در حوزه وکالت تبادل نظر کنند تا با تعامل و همفکری از تبعات منفی که ممکن است در آینده به وجود بیاید جلوگیری شود.
Share/Save/Bookmark