هجدهمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
کد مطلب: 2103
 
‍ هجدهمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ 19/9/1397 در ساعت 11:15 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل اسداله اسلامی، وکیل سید محسن قائم فرد، وکیل سیامک اکبری و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد. 
🔰قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه کرد:
✔️علاوه بر انجام امور جاری کانون وکلا، مورخ 13/9/97 در محل کانون جلسه ای با حضور ریاست کانون، رئیس و دو تن از اعضای موسسه معاضدت با ریاست محترم شورای حل اختلاف اصفهان جناب آقای تقی یار تشکیل گردید. در جلسه مذکور در خصوص نحوه ادامه همکاری موسسه معاضدت با شورای حل اختلاف و نیز تعامل هرچه بیشتر جهت رفع مشکلات وکلا در شورای حل اختلاف بحث و گفتگو شد.
✔️مورخ 15/9/97 ریاست کانون با حضور در جلسه کارآموزان گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص موضوعات صنفی از جمله گزارش سی و یکمین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری در آذربایجان شرقی را به مخاطبین ارائه داد.
✔️مورخ 17/9/97 جلسه ای با حضور ریاست صدا و سیمای استان اصفهان و ریاست، نایب رئیس و جمعی از وکلای کانون اصفهان در محل صدا و سیما برگزار شد. در جلسه مذکور در خصوص تعاملات فی مابین و تبیین و تشریح خدمات کانون وکلا صحبت و بر همکاری هرچه بیشتر صدا و سیما در خصوص ممانعت از پخش برنامه ها و سریال هایی که به هر نحو چهره وکیل و حرفه وکالت را مخدوش می نمایند، تاکید شد.
✅در خصوص اولین دستور جلسه، نماینده حقوقی بانک قرض الحسنه رسالت با حضور در جلسه در خصوص حساب کانون در این بانک و روند اعطای تسهیلات به وکلا گزارش داد. وی با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه رسالت عضو شبکه بانکی کشور بوده و بیش از 27000 سهامدار شخصی دارد، بر عدم دریافت و پرداخت سود نسبت به تسهیلات اعطایی و سپرده ها تاکید کرد. همچنین گزارش داد که تاکنون 250 میلیون تومان از محل امتیاز سپرده کانون در این بانک به وکلای متقاضی تسهیلات پرداخت شده است و مبلغ 300 میلیون تومان نیز آماده پرداخت است و همچنین کانون وکلا در بازپرداخت یا ضمانت تسهیلات اعطایی به وکلا مسئولیتی نداشته و مبلغ سپرده هر زمان توسط کانون وکلا قابل برداشت است. 
پس از استماع گزارش نماینده حقوقی بانک قرض الحسنه رسالت، هیات مدیره مصوب کرد در خصوص نوع حساب کانون وکلا در این بانک، پس از دریافت گزارش مکتوب نماینده بانک و ظرف مدت دو هفته آینده تصمیم گیری نماید و موضوع دریافت تسهیلات از صندوق حمایت نیز مورد بررسی قرار گیرد.
 ✅در خصوص دومین دستور جلسه در خصوص موضوع اتوماسیون اداری، وکیل یوسف شفیع زاده، نماینده هیات مدیره در کارگروه راه اندازی اتوماسیون کانون وکلای اصفهان و مهندس اسکویی،کارشناس مربوطه به شرح ذیل گزارش خود را ارائه دادند:
با توجه به مصوبه قبلی هیات مدیره مبنی بر بررسی مسائل مربوط به امور اتوماسیون و تعیین کارگروه مربوطه و بررسی موضوع توسط کارشناسان این رشته، پیشنهاد می گردد موضوع اتوماسیون کانون وکلای اصفهان، طی سه مرحله، تشکیل واحد فن آوری اطلاعات و اتوماسیون (فاوا)، خرید ملزومات و دستگاه های مربوطه، آموزش و تغذیه سیستم انجام شود.
پس از استماع گزارش مشروح ایشان هیات مدیره به اتفاق آرا مقرر کرد نظر به هم پوشانی موضوعات و خدمات کمیسیون انفورماتیک و واحد فن آوری اطلاعات و اتوماسیون، این کمیسیون منحل و واحد مذکور جایگزین آن گردد. اعضای این واحد عبارتند از: دکتر محسن قائم فرد، نماینده هیات مدیره و دبیر واحد، وکیل یوسف شفیع زاده، وکیل فاطمه مظاهری، منصور دژفر کارآموز وکالت و دو نفر از کارمندان کانون (خانم ها حکیمیان و خسروی) و یک نفر مشاور ارشد در امور اتوماسیون.
همچنین مقرر شد واحد مزبور جهت تسریع در راه اندازی اتوماسیون و خرید تجهیزات گزارشات لازم را از طریق نماینده هیات مدیره ارائه دهد. همچنین هیات مدیره مصوب نمود خرید تجهیزات از طریق واحد مزبور پس از تایید هیات مدیره، از مصادیق مشمول در کمیسیون معاملات مستثنی شود. همچنین کلیه اقدامات در اسرع وقت و با رعایت مصالح کانون به نحوی که مغایر با مصوبات اسکودا نباشد، انجام گردد. ضمنا هیات مدیره به اتفاق آرا با خرید دو دستگاه اسکنر در راستای راه اندازی اتوماسیون اداری موافقت کرد.
✅در پایان به اتفاق آرا با استعفای وکیل شهریار قهرگی از عضویت در موسسه معاضدت و وکیل بهزاد احمدی ندوشن از عضویت در کمیسیون حقوق بشر موافقت شد.
جلسه در ساعت 14:40 خاتمه یافت.
گزارش: وکیل زینب کیانی
کمیته رسانه روابط عمومی کانون وکلای اصفهان
Share/Save/Bookmark