دادستان عمومی و انقلاب اصفهان:
اهتمام وکلا به حقوق عامه مانع از کسب و کار خواندن حرفه ی آنان می شود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 3194
 
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: اهتمام وکلا به حقوق عامه مانع از کسب و کار خواندن حرفه ی آنان می شود و اگر توجه وکلا به مسائل حقوق عامه ی مردم بیشتر شود و نسبت به آن حساس باشند، آن گاه برخی نمی توانند بگویند که وکلا به دنبال کسب و کار هستند.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، علی اصفهانی روز گذشته در چهل و پنجمین آئین تحلیف کارآموزان وکالت این کانون، خطاب به آنان اظهار داشت: قبل از اینکه موکل شما را به عنوان وکیل انتخاب کند، سعی کنید که خداوند شما را برای آن موکل انتخاب نماید.
وی افزود: خداوندی که «نعم الوکیل» است خودش مستقیما وکالت نمی کند، بلکه کسانی که وکیل اند و نیت الهی دارند را انتخاب کرده و به دل موکل می اندازد که به سراغ آن وکیل بروند.
وی در توصیه ای به کارآموزانی که در این آئین، تحلیف خود را به جای می آوردند تصریح کرد: از ابتدای خدمت، نیت کنید کاری انجام دهید که کاری الهی باشد و رنگ و بوی الهی داشته باشد و موثر باشد و احقاق حق را دنبال کنید.
وی تصریح کرد: اهتمام وکلا به حقوق عامه، مانع از کسب و کار خواندن حرفه ی آنان می شود و اگر توجه وکلا به مسائل حقوق عامه ی مردم بیشتر شود و نسبت به آن حساس باشند، آن گاه برخی نمی توانند بگویند که وکلا به دنبال کسب و کار هستند.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه ای میان دادستانی اصفهان، کانون وکلای دادگستری استان اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) ابراز امیدواری کرد که بتوان بیشتر از ظرفیت های نهادهای مذکور در راستای احقاق حقوق عامه بهره برداری کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark