رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان:
کارآموزان با درستی،صداقت و امانتداری از جایگاه نهاد وکالت پاسداری می کنند
تاریخ انتشار : شنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 4463
 
رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در آئین افتتاحیه دوره کارآموزی پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۲ که روز چهارشنبه ۵ اردیبشهت ماه و در تالار امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) برگزار شد ضمن خوشامدگویی به کارآموزان و مهمانان حاضر در جلسه خطاب به کارآموزان گفت: از امروز و با شروع دوره کارآموزی شان و جایگاه ویژه ای را به دست آورده اید، با توجه به اینکه آینده حرفه وکالت با شروع دوره کارآموزی ساخته خواهد شد، به همین دلیل رفتار و منش متفاوتی نیز از شما انتظار می رود. وقار و احترام باید در رفتار شما متجلی شود. نوع ارتباط با همکاران، دستگاه قضایی و کانون وکلا نشان می دهد که چقدر محکم و با صلابت می توانید آینده حرفه ای خود را بسازید. کارآموزان وکالت باید قدر جایگاهی که به دست آورده اند را بدانند و در راه اعتلای آن تلاش کنند، پروانه کارآموزی ضمن آنکه یک امتیاز است یک امانت نیز هست. 
دکتر حسین ادیب افزود: حرفه وکالت خطیر و ارزشمند است زیرا مردم برای حل مشکلات حقوقی خود به وکیل مراجعه و اعتماد می کنند. از امروز به چشم دانشجوی حقوق به شما نگاه نمی کنند. اگر کارآموز وکالت از همان روزهای نخست به کار خود مسلط شود و بتواند با علم و آگاهی وکالت در پرونده های مختلف را بپذیرد و مشکلات مردم را حل کندهم از نظر وجهه اجتماعی و هم از نظر مالی رشد خواهد کرد و مورد وثوق مردم قرار خواهد گرفت. 
وی ادامه داد: کارآموزان وکالت باید بدانند که میراث داران انسان های شریفی هستند که برای نهاد وکالت زحمت کشیده اند و خون دلها خورده اند. با درستی، راستگوئی، امانتداری و با صداقت از این جایگاه پاسداری کنید. این نهاد کهنسال و مدنی به دلیل شان و جایگاهی که در طول دهه ها به دست آورده است هم در داخل و هم در عرصه بین المللی دارای اعتبار است. اگر امروز در حفظ این جایگاه غفلت کنیم چیزی از نهاد وکالت باقی نخواهد ماند. همه ما با رفتار، نوع دفاع باید شان وکالت را ارتقا دهیم و هرگز از مسیر احترام منحرف نشویم. همواره در محاکم به این نکته اذعان شده است که کاراموزان کانون وکلا از سطح علمی خوبی برخوردارند و این به دلیل تلاش و همت کارآموزان بوده است امروز نیز همین انتظار از شما وجود دارد.دکتر ادیب در ادامه تاکید کرد: به همت کمیسیون کارآموزی، از اساتید برجسته رشته حقوق و وکلای برجسته برای تدریس دعوت به عمل آمده و کارآموزان می توانند از علم و تجربه این اساتید به بهترین نحو استفاده لازم را ببرند و سطح علمی خود را ارتقا بخشند. قطعا چنین فرصتی بسیار مغتنم است و کارآموزان بعد از پایان دوران کارآموزی به وضوح می توانند پیشرفت خود را احساس نمایند. وی افزود: در این دوره کمیسیونی با عنوان «کمیسیون صدور پروانه» تشکیل گردید تا حجم بالای پرونده های کاراموزان با دقت بررسی و ممیزی شود. این کمیسیون علاوه بر بررسی مدارک، کارآموزانی که در رشته های مختلف هنری، ورزشی و ... استعداد و توانائی دارند شناسائی و از حضور آنها درکارآ برنامه های مختلف استفاده خواهد شد.
Share/Save/Bookmark