پنجاه و هشتمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: 3527
 
پنجاه و هشتمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد.
روز  یکشنبه مورخ 1401/03/22 پنجاه و هشتمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان رأس ساعت 10:30 با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل دکتر جعفری فشارکی، وکیل سیامک اکبری، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی در محل کانون برگزار شد.
در ابتدا نایب رئیس کانون، وکیل امیرحسین سجادیه در رابطه با پیگیری موضوع ضرب و جرح یک وکیل دادگستری در یکی از مجتمع های قضایی شهر اصفهان به ارائه گزارش پرداخت. وی اظهار داشت:« روز گذشته اینجانب به همراه رئیس کمیسیون دفاع از حقوق وکیل و احدی از اعضای این کمیسیون برای عیادت از وکیل سیامک شمسی از وکلای کانون مرکز که در مجتمع قضایی عدالت در شهر اصفهان مورد اصابت چاقو قرار گرفته بود به بیمارستان محل بستری ایشان مراجعه نمودیم. در ابتدا رئیس و عضو کمیسیون دفاع از حقوق وکیل، اقدام به اخذ وکالت از این همکار محترم، جهت پیگیری موضوع در مراجع ذیصلاح نمودند و سپس مدارک لازم، جهت طرح شکایت در اختیار ایشان قرار گرفت. النهایه وضعیت سلامتی وکیل سیامک شمسی پس از انجام درمان های اولیه از سوی پزشک معالج، خوب گزارش داده شد و در همان روز عازم تهران شدند.» در ادامه اعضای هیأت مدیره ضمن محکوم نمودن این اتفاق، بر ضرورت رسیدگی و پیگیری این حادثه توسط مراجع ذیصلاح تا احقاق حقوق همکار محترم و مجازات عاملین، تأکید ورزیدند و عنوان کردند که از دستگاه قضائی و نهادهای امنیتی و انتظامی انتظار می رود با نظارت و برخورد جدی با ضاربان از بروز و تکرار اینگونه حملات به وکلای دادگستری که در راه احقاق حق و دادرسی عادلانه پیش قدم هستند جلوگیری به عمل آورند.
در ادامه ریاست کانون، دستور جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران را که در روز پنجشنبه مورخ 1401/03/26 برگزار خواهد شد، قرائت نمود و سپس پیرامون موضع کانون وکلای اصفهان در برابر هر دستور، فی مابین اعضا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد:
دستور اول جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرا «شیوه نامه ابلاغ الکترونیک اتوماسیون اداری کانون وکلای دادگستری اصفهان» را به شرح ذیل تصویب نمود:
«کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به منظور تسهیل در انجام ابلاغهای مربوط به موسسه معاضدت، دادسرا، دادگاه، امور وکلا و کارآموزان و سایر قسمتها به نحو الکترونیکی مقرراتی به شرح ذیل تعیین نمود.
ماده 1-تعاریف و اختصارات بکار رفته در این شیوه نامه به شرح ذیل است:
الف. کانون: کانون وکلای د ادگستری استان اصفهان.
ب. معاضدت: موسسه معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان.
پ. دادسرا: دادسرای انتظامی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان.
ت. دادگاه: دادگاه انتظامی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان.
ث. داده: هر نمادی از واقعه، اطلاعات یا مفهوم است که با ابزار الکترونیکی، نوری و یا فناوری های جدید اطلاعات، تولید، ارسال، دریافت، ذخیره یا پردازش می شود.
ج. سامانه: سامانه اتوماسیون اداری مجموعه ای از نرم افزارها و سخت افزارهای مرتبط که از طریق یک شبکه رایانه ای جهت اجرای فرایندهای کار مشخصی به یکدیگر متصل اند و بصورت سامانه ای الکترونیکی نمایان و بر بستر شبکه قابل دسترسی و استفاده برای وکلا و کارآموزان و تمامی اشخاص مرتبط جهت ابلاغ اوراق بصورت الکترونیکی و سایر امور اداری است و کلیه مکاتبات و درخواست ها و ابلاغ ها از طریق آن صورت می گیرد.
چ. حساب کاربری: عبارت است از نشانی الکترونیکی که به هریک از وکلا و کارآموزان به منظور دسترسی به سامانه مزبور اختصاص یافته است.
ح. ابلاغ الکترونیکی: عبارت است از ارسال الکترونیکی اوراق و آگهی ها و بطور کلی هرگونه داده الکترونیک از طریق سامانه مزبور.
ماده۲ـ پس از ایجاد و فراهم بودن امکانات لازم کلیه ارکان،کمیسیون ها، کمیته ها و واحدهای اداری کانون موظف اند در تمامی  فرایندهای مربوطه از سامانه های مزبور استفاده کنند. اقدامات موازی در بستر غیرالکترونیکی ممنوع است.
ماده 3- صورت یا محتوای الکترونیکی اسناد و اوراق قضایی، ابلاغ، ارجاع پرونده، امضا ، نشانی و مانند آن ،کافی و معتبر است و در کلیه مراحل تحقیق، رسیدگی و اجرا نمی توان صرفاً به لحاظ شکل یا نحوه تبادل اطلاعات الکترونیکی از اعتبار بخشیدن به آثار قانونی آن خودداری کرد .
ماده 4- مقام صالح، درخواست یا شکایت ثبت شده را از طریق سامانه ارجاع می دهد. پس از ارجاع پرونده، شماره یکتا ، ردیف فرعی، شماره بایگانی، توسط سامانه ایجاد خواهد شد که باید از طریق ابزارهای الکترونیکی مانند پیامک یا پست الکترونیکی در اختیار تقدیم کننده قرار گیرد. کانون با ارسال پیامک و عنداللزوم پست الکترونیکی صدورابلاغ را به اطلاع مخاطب می رساند.
ماده 5- درج داده الکترونیکی در سامانه، ابلاغ محسوب می شود.خودداری از مراجعه به سامانه به منزله استنکاف از قبول اوراق محسوب می گردد.
ماده 6- درصورتی که مخاطب در بازداشتگاه یا زندان باشد، ابلاغ علاوه بر حساب کاربری مخاطب به صورت ابلاغنامه نیز به دفتر بازداشتگاه یا زندان ،ارسال می گردد .
ماده 7- مسئولیت حفظ شناسه و رمز مربوط به حساب کاربری اشخاص بر عهده دارنده آن است.
 شیوه نامه حاضر در مورخ 1401/03/22 در هفت ماده به تصویب هیأت مدیره رسید.»
دستور دوم جلسه : هیأت مدیره به اتفاق آرا با صدور پروانه کارآموزی برای آقای مهدی حسنی ساطحی( پذیرفته شده آزمون کارآموزی وکالت سال 1399) موافقت نمود.
دستور سوم جلسه: هیأت مدیره ضمن بررسی پرونده های نقل و انتقالات به اتفاق آرا اتخاذ تصمیم نمود.
جلسه در ساعت 13:30 به پایان رسید.
مقرر شد جلسه آتی هیأت مدیره روز یکشنبه مورخ 1401/03/29 برگزار گردد.
 
 
 
Share/Save/Bookmark