بیست و پنجمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
کد مطلب: 2169
 
🔴بیست و پنجمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان در تاریخ 15/11/1397 در ساعت 11:15 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل دکتر سید محسن قائم فرد، وکیل اسداله اسلامی، وکیل سیامک اکبری و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد.  
✅ قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه کرد: 
❇️مورخ 10/11/97 جلسه ای در محل کانون مرکز با حضور ریاست اتحادیه و برخی روسای کانون ها برگزار شد و مسائل روز صنف وکالت از جمله طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت، آزمون ورودی کارآموزی وکالت، مساله افزایش ظرفیت ها و نقل و انتقالات بین کانون ها، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. همچنین ریاست اتحادیه و ریاست کانون مرکز گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده در مورد مطالبات کانون ها در مجلس شورای اسلامی و اقدامات صورت گرفته در راستای ممانعت از تصویب طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت ارائه دادند و در مورد بحث تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارآموزی وکالت 97، کانون ها به اتفاق هرگونه افزایش ظرفیت را رد نمودند. 
❇️در تاریخ 14/11/97 جلسه ای با حضور نمایندگان اداره کل زندان ها و رابط زندان آقای پهلوانی و ریاست کمیسیون آموزش، وکیل مقصودی، ریاست موسسه معاضدت، وکیل شفیع زاده و همچنین دکتر صعیدی رابط کانون با زندان برگزار گردید و در خصوص اجرای تفاهم نامه منعقده فی مابین کانون با اداره کل زندان ها در مورد آموزش کارکنان، مددکاران و زندانیان، تصمیمات لازم اتخاذ گشت. 
❇️در تاریخ 14/11/97 به همت کمیسیون رفاه و تامین اجتماعی کانون برنامه دورهمی به صرف صبحانه با هزینه شخصی وکلا در منطقه ناژوان اصفهان برگزار و  با استقبال وکلا رو به رو شد.
 
🔰در خصوص اولین دستور جلسه، هیات مدیره تصویب نمود در راستای مقابله با تمرکزگرایی در شهری غیر از محل اشتغال، تمامی وکلای متقاضی انتقال دائم، لیست پرونده های سنوات اشتغال به وکالت خود را به همراه سایر مدارک به کمیسیون نقل و انتقالات ارائه نمایند و در صورتیکه کمیسیون مذکور تمرکز وکیل در شهری غیر از محل اشتغال خود را احراز نماید، موظف است با درخواست وی مخالفت و گزارش پرونده را جهت ارجاع به دادسرای انتظامی به ریاست کانون ارائه دهد. 
🔰در دومین دستور جلسه هیات مدیره پیرو مصوبات قبلی خود در خصوص برخورد قانونی و قاطع با موسسات حقوقی غیر مجاز به اتفاق آرا مقرر نمود، بازرس کانون ضمن ارائه گزارش مکتوبی در مورد اقدامات انجام شده، نسبت به تشکیل کارگروه ویژه و تشدید اقدامات لازم جهت جلوگیری از فعالیت این موسسات اقدام نماید. 
🔰در ادامه هیات مدیره پس از استماع گزارش مفصل وکیل حسین صالحی، نماینده کانون وکلای اصفهان در پیگیری شناسه ملی کانون وکلا، از جلسه مربوطه در کانون مرکز به اتفاق آرا مصوب نمود، کارگروهی مرکب از وکیل حسین صالحی، وکیل اسداله اسلامی و وکیل امیرحسین سجادیه جهت اقدامات ضروری در خصوص ثبت شناسه ملی کانون اصفهان تشکیل گردد. 
🔰در چهارمین دستور جلسه هیات مدیره مصوب نمود به دلیل ضرورت انجام تعمیرات و رنگ آمیزی ساختمان مرکزی کانون و لزوم تعطیلی روز یک شنبه مورخ 21/11/97 جهت انجام این اقدامات، به نحو مقتضی به همکاران محترم وکیل اعلام گردد تا در این تاریخ به کانون مراجعه ننمایند. 
🔰در ادامه هیات مدیره پس از استماع گزارش وکیل قائم فرد، وکیل میرحاج، وکیل صرام و وکیل رستم شیرازی مبنی بر انجام مذاکرات و توافق با متولی موقوفه بهادرخان بقعه شهشهان (باشگاه کانون)، ضمن تشکر از زحمات وکیل میرحاج و صرام، در راستای حفظ منافع کانون و اخذ سند اعیانی با پرداخت وجه مربوط به پذیره موقوفه بهادرخان بقعه شهشهان موافقت نمود. در این خصوص وکیل اسداله اسلامی اضافه کرد در جهت حفظ حقوق اموال کانون با اخذ سند مالکیت اعیان با رعایت کلیه مقررات قانونی و مصلحت کانون موافق است. 
🔰ششمین دستور جلسه موضوع تامین امنیت وکلا و ساختمان مرکزی کانون بود که هیات مدیره به اتفاق آرا و نظر به ضرورت حفظ حرمت وکلا در محل کانون و تامین امنیت وکلا، کانون و کارکنان آن و نظم بخشیدن به ورود و کنترل مراجعات مردمی به کانون، مقرر نمود قرارداد تامین عامل انتظامی با بنیاد تعاون ناجا منعقد گردد. 
🔰در خصوص هفتمین دستور جلسه مبنی بر تعیین اعضای کمیسیون های کانون، هیات مدیره با استعفای وکیل سمیه اسلامی از عضویت در موسسه معاضدت موافقت کرد. 
🔰در ادامه هیات مدیره با درخواست شرکت روان فن آوری هرمس مبنی بر دعوت وکلا جهت شرکت در همایش «سایکودراما و زوج درمانی» که با حمایت انجمن روانشناسان ایران در تاریخ 24 لغایت 29 فرودین 1398 در اصفهان برگزار می گردد و نیز استفاده از لوگوی کانون وکلا و اجاره سالن کانون به این شرکت جهت برگزاری همایش، موافقت نمود. 
🔰نهمین دستور بررسی موارد و پرونده های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید). 
جلسه در ساعت 13:45 خاتمه یافت. 
غایبین جلسه: وکیل مسیح اله میرزایی
 
گزارش: وکیل زینب کیانی
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان، کمیته رسانه
Share/Save/Bookmark