دوازدهمین جلسه هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب: 2060
 
دوازدهمین جلسه هیات مدیره مورخ 7/ 8/ 1397 در ساعت 11 در محل کانون و با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل سید محسن قائم فرد، وکیل سیامک اکبری و وکیل دکتر یاسین صعیدی تشکیل شد.
 قبل از ورود به دستور جلسه، ریاست هیات مدیره کانون، گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در فاصله جلسه پیشین و جلسه فعلی، به شرح زیر ارائه نمود:
 علاوه بر انجام امور جاری کانون وکلا، در تاریخ 28 /7/ 1397، ریاست کانون به اتفاق نایب رئیس، دادستان و رابط کانون وکلا با دادگستری ، جهت عرض خوش آمدگویی و تبریک به مناسبت انتساب جدید دادستان مرکز استان، آقای علی اصفهانی، دیداری با ایشان داشته و در جلسه مذکور ضمن عرض تبریک به ایشان در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به همکاران با ایشان گفتگو نمودند و مشکلات و معضلات همکاران را مطرح کردند. آقای اصفهانی بر لزوم تعامل و همکاری هرچه بیشتر میان دادگستری و کانون وکلا تاکید کرده و در خصوص پیگیری درخواست های همکاران قول مساعد دادند.
در خصوص اولین دستور جلسه با موضوع درخواست ریاست شعبه معاضدت مبنی بر تایید فرم های مورد نیاز این شعبه، هیات مدیره فرم های پیشنهادی را به اتفاق آرا اعضای حاضر تایید و در مورد عضویت اعضای پیشنهادی ریاست این شعبه به اتفاق آرا به شرح زیر موافقت نمود:
عاطفه محمدی، مهدخت دانش، لیدا بانکی، فریبا قادری، قربانعالی کریمیان، بهمن خورشیدی، منصور متانت فر، ام البنین مهدوری، حمید رضا معتمدی، هاجر قاسمی، محمد فلاح پور، فرناز جوادی نژاد، شهریار قهرگی، اعظم باقری، لیلا جابری، سیدعلی فرزان مهر و پریسا استکی
 در خصوص دومین دستور جلسه مبنی بر مکاتبه ریاست محترم اتحادیه در خصوص ارائه پیشنهادات کانون های وکلا در مورد اصلاح آیین و شرح وظایف کارآموزی، هیات مدیره به اتفاق آرا اعضای حاضر، مصوب نمود کارگروهی متشکل از ریاست کمیسیون کارآموزی، وکیل سید مصطفی انوری زاده، وکیل فرهاد رستم شیرازی، وکیل حسن صرام و وکیل اسداله اسلامی تشکیل شده و ظرف یک ماه نسبت به بررسی و ارائه پیشنهادات به هیات مدیره اقدام نمایند.
 در خصوص سومین دستور جلسه، با توجه به مکاتبه اتحادیه سراسری کانون های وکلا مبنی بر ممنوعیت همکاری وکلا و کارآموزان با مؤسسات حقوقی که بدون حضور وکیل تشکیل شده و فاقد مجوز کانون وکلا هستند، نظر به اینکه هیات مدیره وقت در تاریخ 27/ 3/ 1394 ، مصوبه ای مبنی بر این ممنوعیت تصویب کرده است، مقرر گردید مصوبه مذکور به طور مقتضی مجدداً اطلاع رسانی گردد.
 پیش از ورود به چهارمین دستور جلسه، پیرو مذاکرات تلفنی هیات مدیره با دانشگاه خوارزمی در خصوص دعوت از اساتید فرانسوی مدعو این دانشگاه، هیات مدیره به اتفاق آرا مصوب کرد، دوشنبه مورخ 21/ 8/ 97 نشستی علمی با حضور اساتید مذکور و با موضوع مسئولیت مدنی و بیمه با همکاری دانشگاه اصفهان برگزار گردد و کمیسیون روابط بین الملل و کمیسیون روابط عمومی مسئولیت پیگیری، هماهنگی و برگزاری این نشست را برعهده گیرند.
 در خصوص چهارمین دستور جلسه، پس از ارائه گزارشی مبسوط در خصوص همکاری کانون وکلای اصفهان با سایر نهادهای صنفی دیگر کشورها، توسط رئیس کمیسیون روابط بین الملل، وکیل الهام عباسی، هیات مدیره به اتفاق آرای اعضای حاضر مقرر کرد، پیرو موافقت نامه همکاری بین هیات مدیره انجمن وکلای فرایبورگ و هیات مدیره وقت کانون وکلای اصفهان مورخ 29/9/1390 و نیز سایر مصوبات هیات مدیره های پیشین، از نمایندگان انجمن وکلای فرایبورگ، کانون وکلای استراسبورگ و کانون وکلای ژنو، برای برگزاری نشستی علمی- صنفی با محوریت موضوعات تجاری- اقتصادی دعوت به عمل آید. همچنین مقرر گردید این نشست با همکاری کانون وکلای دادگستری اصفهان، دادگستری اصفهان، اتاق بازرگانی اصفهان، شهرداری اصفهان، دانشگاه های استان اصفهان و سایر نهادهای مرتبط برگزار و جهت رعایت غبطه کانون، هزینه های این نشست توسط سایر نهادهای شرکت کننده تامین گردد.
 در خصوص دستور بعدی جلسه، وکیل شهرام محقق، نماینده کانون اصفهان در شورای اجرایی اسکودا، گزارشی مبسوط در خصوص جلسه اخیر شورای اجرایی و موارد پیشنهادی برای اصلاح اساسنامه اسکودا و سایر مواردی که در دستور کار همایش آتی این اتحادیه قرار می گیرد را ارائه داد. هیات مدیره پس از استماع این گزارش، مقرر کرد، جلسه فوق العاده ای مورخ 12/ 8/ 97 در ساعت 10:30 برای بررسی موارد اصلاحی و اخذ تصمیم در مورد همایش آتی اسکودا، تشکیل گردد.
 آخرین دستور جلسه، بررسی موارد و پرونده­های ارجاعی بود که با طرح موردی این پرونده ها تصمیمات لازم توسط هیات مدیره اتخاذ گردید (در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این تصمیمات به تابلوی اعلانات کانون وکلا مراجعه نمایید).
جلسه در ساعت 14:30خاتمه یافت.
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان  
 
Share/Save/Bookmark