رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان خبر داد:
تعامل و همکاری بیش از پیش میان کانون وکلای دادگستری و شهرداری اصفهان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱
کد مطلب: 2891
 
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان از تعامل و همکاری بیش از پیش میان کانون وکلای دادگستری و شهرداری اصفهان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، دکتر لیلا رئیسی صبح امروز، در دیدار نوروزی خود با شهردار اصفهان، با اشاره به ظرفیت های موجود در کانون وکلا و شهرداری اصفهان برای ارتقاء سطح تعامل و همکاری میان طرفین، اظهار داشت: کانون وکلای دادگستری استان اصفهان آماده است تا در زمینه ی رفع مشکلات حقوقی شهرداری اصفهان، مشاوره های مفید حقوقی را به این شهرداری ارائه دهد.
وی افزود: تجارب مدیریتی مختلف نشان داده است که همه ساله، بخش قابل توجهی از وقت شهرداران و دیگر مدیران ادوار مختلف در شهرداری اصفهان، صرف دفاع در محاکم قضایی در پرونده های مطروحه از سوی شکات عمومی و خصوصی شده و به همین دلیل، کانون وکلای دادگستری اصفهان با دارا بودن ظرفیت علمی و تجربی والای وکلای برجسته و شهیر اصفهانی می تواند در راستای گره گشایی از این پرونده ها، خدمات شایان توجهی را به شهرداری اصفهان ارائه نماید.
شهردار اصفهان نیز با تاکید بر اهمیت رسیدگی به مشکلات کانون وکلای دادگستری اصفهان اظهار داشت: کانون وکلای دادگستری همانند شهرداری، یک موسسه ی غیردولتی عمومی با کارکردهای حاکمیتی است که در نبود حمایت های مالی و سازمان یافته ی مناسب، تاکنون به خوبی توانسته است نقش خود را در راستای وظایف ذاتی خویش ایفا نماید.
دکتر قدرت الله نوروزی با اشاره به وجود زمینه های تعامل و همکاری مشترک میان کانون وکلای دادگستری و شهرداری، افزود: وجود بخش های حقوقی مختلفی در شهرداری اصفهان و نیز ماموریت ها و مسئولیت های مشترک در زمینه ی آگاهی بخشی حقوقی به شهروندان، راه را برای تعاملات هر چه بیشتر میان این دو مجموعه فراهم خواهد کرد.
وی هم چنین با اشاره به وجود مشکلات متعدد فراروی کانون های وکلای دادگستری تصریح کرد: امروزه شرایط شغلی و معیشتی برای وکلای محترم، بیش از پیش دشوار شده و متاسفانه انتظارات نهاد وکالت از نهادهای مربوطه نیز به خوبی محقق نشده است.
هم چنین در بخشی از این جلسه، رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در گفتگو با معاون شهرسازي و معماري(دکتر سید احمد حسینی نیا)، مدیر منطقه شش(محمدرضا برکت) و یکی از مشاورین حقوقی شهردار اصفهان(دکتر علیرضا میرمعصومی)، پیرو همکاری های قبلی در ارتباط با زمین کانون وکلا در منطقه ی شهید کشوری اصفهان، درباره ی رفع موانع و‌ مشکلات موجود آن، رایزنی و تعاملی جدی مبنی بر حل مشکلات و تسهیل ساخت آن، بین دو‌ نهاد صورت گرفت.
در این دیدار، هم چنین برای ارائه ی خدمات مشترک حقوقی به شهروندان، از جمله آکاهی بخشی در ارتباط با «حقوق شهروندی»، «فرهنگ استفاده از وکیل»، «تنقیح تصویر عمومی ارائه شده از نهاد وکالت» و «بهداشت قضایی» نیز گفتگوهای سازنده ای صورت پذیرفت.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark