پیکر دکتر کاتوزیان تشییع شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۸
کد مطلب: 729
 
 مراسم تشییع دکتر امیرناصر کاتوزیان صبح امروز با حضور شخصیت های علمی و کشوری از جمله مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور، گودرزی وزیر ورزش و جوانان، محمدحسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس، مصطفی محقق داماد، غلامحسین الهام و جمعی از دانشجویان، اساتید و هیات رئیسه دانشگاه تهران از مقابل دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد.
پس از قرائت پیامهای تسلیت شخصیت های علمی و سیاسی ،دکتر درودیان به نمایندگی از اساتید دانشگاه با ادای احترام و حق شناسی فراوان نسبت به مرحوم دکتر کاتوزیان و بیان برخی از خاطرات فیمابین و تشریح و توصیف شخصیت و منش استادی ایشان و نیز نقد کم لطفی ها و خانه نشین کردن استاد در طی ده سال، با قرائت شعری زیبا و پُرمعنا از مرحوم قاضی، در توصیف بازخوانی و مراجعت مجدد دکتر کاتوزیان به دانشگاه در آن ایام و اظهار خوشحالی جامعه دانشگاهی و حقوقی کشور از آن، بر حقانیت استاد و بطلان اقدامات معموله و بی مهری های به عمل آمده نسبت به ایشان اشاره داشت و مراتب تالم خویش را از درگذشت ایشان اعلام داشت.
سپس همسر استاد کاتوزیان ، سخنانی در رابطه با استاد عنوان کرد در بخش های از سخنرانی خود گفت: استاد عاشق دانشگاه و دانشجویانش بود زمانی هم که بازنشسته اش کردند گفت: دانشکده حقوق مال پدر کسی نیست برای دانشجویان است که باید بیاموزند و افتخار ایران شوند.

وی ادامه داد: من دختر عموی استاد بودم و سال ۱۳۳۳ ازدواج کردیم وزندگی عاشقانه ای داشتیم و طی این ۶۰ سال استاد به بهترین دوست من تبدیل شد .
همسر استاد کاتوزیان در بخش دیگری عنوان کرد: استاد هیچ گاه دست کسی را نبوسید ودر مقابل کسی تعظیم نکرد دست تنها استادی را که بوسیده بود استاد سنگلجی بود.
وی افزود: استاد همیشه می گفت برای من مهم نیست که چه کسی می خواهد من باشم و چه کسی می خواهد من نباشم دانشگاه برای دانشجویان است .
بعد از سخنرانی همسر استاد کاتوزیان، نماز به امامت مصطفی محقق داماد خوانده شد و اعلام شد مراسم ختم استاد روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه ساعت ۵ تا ۷ در مسجد دانشگاه تهران برگزار می شود.
 
Share/Save/Bookmark