اسفندماه 91
گزارش یک جشن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۵۰
کد مطلب: 179
 
هفتم اسفند ، وکیل مدافع ، استقلال کانون وکلا ، دادرسی عادلانه ؛ عباراتی ناهمگون ولی اجزاء درهم تنیده عدالت خواهی و عدالت پیشگی؛ از تصویب لایحه استقلال کانون های وکلای دادگستری توسط مرحوم دکتر مصدق حالا دیگر ۶۱ سال گذشته است.و هر سال وکلای دادگستری این روز را گرامی میدارند چراکه عدالت را و حق دفاع ملت را محترم میدانند.
جمعه چهارم اسفندماه ۹۱ ؛اصفهانک ، باشگاه کانون وکلای دادگستری اصفهان؛
جامعه وکالت اصفهان همنوا وهمگام با وکلای سراسر کشور روز وکیل مدافع و تدوام استقلال کانون را در سایه اضطراب از آنچه خواهد شد، لیکن با متانت و امید گرامی داشتند.
سخنرانان این جشن به سیاق سالهای گذشته بازهم از استقلال کانون وکلا گفتند، چراکه این نهاد مدنی ، رفتار مدنی دارد و آگاهی بخشی بهترین سلاح او، و شاید به صلاح اوست.گفتمان استقلال خواهی تکراری شده است ؟ شاید؛ ولی در این فقره تکرار موجب ملال نیست، شاید بازهم باید گفته شود تا گوش های شنوا بیش از پیش بدانند، استقلال وکیل دادگستری با حق دفاع ملت و با حق برخورداری از دادرسی عادلانه گره خورده است.گره ای که نباید باز شود!
سید مصطفی انوری زاده ، حسن صرام و لیلا رئیسی ، از چیستی و چرایی استقلال وکیل و استقلال کانون وکلا و از نگرانی های خود گفتند و حمیدرضا طباطبایی که خود وکیل مردم در خانه ملت است گفت:" نگران نباشید، سران و مجموعه نظام با استقلال شما مشکلی ندارند ، قانونی که خلاف استقلال باشد در مجلس تصویب نمیشود و استقلال شما تضمین شده است. " سپاس خدای راست عزوجل! ولی باز دیده نگران خود را به آینده میدوزیم. چراکه وکیل ، سرباز عدالت است و سرباز در هر حال، دیده، نگران خواهد داشت.
مرا تا کار با زلف توباشد پریشان تر ز زلف توست کارم
 
Share/Save/Bookmark