سی و یکمین مراسم تحلیف کارآموزان کانون وکلای اصفهان برگزار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب: 836
 
شامگاه پنجشنبه ، یازدهم دی ماه نود و سه ، بیست و هفت نفر از کارآموزان وکالت با انجام تشریفات قانونی ،ادای سوگند و توثیق شرافت خود، به جرگه وکلای دادگستری استان اصفهان پیوستند.
این وکلای جوان در حالی پا به عرصه وکالت میگذارند که از سویی جامعه وکالت سالهاست تیغ نقض استقلال و ضمیمه شدن به تشکیلات دستگاه قضا را بر شاهرگ خود حس میکند و از دیگر سو رشد بی رویه تعداد وکلای دادگستری در کانون ها و نهاد موازی مرکز 187،رکود بازار کار ناشی از اقتصاد راکد و تحت تحریم کشور،تغییر ذائقه موکلین از دفاع به ارتباط و رشد پدیده دلالیسم همه و همه امنیت شغلی و پاداش اجتماعی وکلای دادگستری را به مرز نابودی رسانده است. بیکاری پنهانی که خود باعث بروز و تشدید زمینه های فساد خواهد بود.
در این بین پرسش اینجاست توصیه و تذکر تا چه حد راهگشا خواهد بود؟ تا به کی به بهانه های عوامانه ای همچون ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان حقوقی دانشگاههای بیشمار وطنی، باید شاهد شلاق بر پیکر نیمه جان وکالت باشیم؟
باران همیشه حادثه ای شاعرانه نیست
از ما که سقفمان شده است آسمان، بپرس!
ناگفته نماند این مراسم به همت کمیسیون روابط عمومی کانون و با حضور اعضاء هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان ، صاحب منصبان قضایی ، نمایندگان مجلس، وکلای دادگستری و خانواده کارآموزان برگزار شد.

*مهدی مزروعی-وکیل دادگستری
 
Share/Save/Bookmark