نایب رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان:
کارآموزان وکالت سربازان عدالت و مدافعین حقوق ملت هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 4461
 
نایب رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان در آئین افتتاحیه دوره کارآموزی پذیرفته شدگان آزمون وکالت 1402 که روز چهارشنبه 5 اردیبشهت ماه و در تالار امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) برگزار شد خطاب به کارآموزان گفت: شما سرمایه های کانون هستید و ما موظف هستیم در جهت ارتقای علمی و شغلی کارآموزان نهایت تلاش خود را به کار گیریم. از اعضای کمیسیون کارآموزی نیز تشکر می کنم که برای کلاس های آموزشی از بهترین اساتید بهره گرفته اند. 
آقای شهرام محقق دولت آبادی در ادامه افزود: با توجه به شرایط حاکم بر نهاد وکالت و در زمانی که قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تصویب شد، کانون وکلای اصفهان به منظور  اجرای این قانون،  کمیسیون کارآموزی را سه شعبه نمود تا بتواند حجم زیاد ورودی کارآموزان را مدیریت کند. 
وی افزود: زمانی که مدیران نهاد وکالت اعلام می کردند که اجرای قانون تسهیل، مشکلات فراوانی هم برای کانون های وکلا و هم دستگاه قضائی ایجاد می نماید متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و امروز برخی از نمایندگان محترم مجلس هم به این نتیجه رسیده اند که در تصویب این قانون کمی عجولانه و غیر کارشناسانه عمل شده است. ولیکن اگر کانون های وکلا قانون تسهیل را مورد نقد قرار می دهند ارتباطی به کارآموزان پذیرفته شده بر اساس این قانون ندارد و ما کارآموزان وکالت را عضوی از کانون وکلا قلمداد و به وجود این کارآموزان افتخار می کنیم و آنها را سربازان عدالت و مدافعین حقوق ملت می دانیم. 
نایب رئیس کانون در خاتمه افزود: در پایان توصیه من به کارآموزان عزیز این است که در همه امور آیه شریفه «وَ قُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا؛ و بگو: «پروردگارا! مرا (در هر کار،) با صداقت وارد کن، و با صداقت خارج ساز! و از سوى خود، حجتى يارى‌کننده برايم قرار ده!» را سرلوحه کار خود قرار دهند، و اکنون که در حرفه وکالت وارد شده اید با خداوند عهد ببندید که در این حرفه با درستی و صداقت وارد شوید و از راه درست خارج نشوید و خدمتگزار مردم و مدافع از حق باشید.
Share/Save/Bookmark