۲
 
کارگاه آموزشی کارآموزان ، پنجشنبه 93/7/17
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۰
کد مطلب: 761
 
قابل توجه کلیه کارآموزان محترم وکالت
کارگاه آموزشی كارآموزان محترم وكالت در تاريخ پنج شنبه 17/7/93 رأس ساعت 8:30 صبح توسط آقای دکتر احمد محمدی عضو محترم هیأت مدیره کانون وعضو محترم هیأت علمی دانشگاه برگزارمی گردد ، موضوع مورد بحث (وجه التزام موضوع ماده 230 قانون مدنی )می باشد ،مسأله مورد بحث به شرح ذیل میباشد : دریک قرارداد پیمان با موضوع ساخت یک سد بند های ذیل قید شده است :
1- در صورتی که پیمانکار ظرف مدت شش ماه از تاریخ این قرارداد اقدامات اولیه از جمله تهیه نقشه های ساخت و عملیات زیر سازی را آغاز ننماید مبلغ یک میلیارد تومان وجه التزام به عنوان خسارت بر عهده او ثابت و کارفرما می تواند ،این مبلغ را مطالبه نماید .
2- پیمانکار موظف است تا ظرف دو سال از تاریخ این قرارداد ،پروژه را به صورت کامل تحویل کارفرما نماید در صورت تأخیر در تحویل پروژه ،پیمانکار موظف است به ازای هر روز تأخیر مبلغ ده میلیون تومان به کارفرما پرداخت نماید .
3- در صورتی که تا دوسال از تاریخ ساخت سد و تحویل آن توسط پیمانکار ،خسارتی به سد وارد آید جبران خسارت وارده بر عهده پیمانکار خواهد بود . وجه الضمان تعیین شده در خصوص این بند مبلغ پنج میلیارد تومان است . حال در صورت وقوع هریک از موارد ذیل توضیح دهید که مرجع حل اختلاف چه تصمیمی می بایست اتخاذ نماید؟ الف) پیمانکار ظرف مدت شش ماه از تاریخ انعقاد قرارداد نمی تواند اقدامات اولیه از جمله تهیه نقشه ها و عملیات زیرسازی را به انجام برساند .کارفرما چه اقدام یا اقداماتی می تواند انجام دهد ؟(اقدامات :فسخ قرارداد –مطالبه وجه التزام-الزام تعهد به ایفای تعهد) ب)در صورتی که پیمانکار ظرف شش ماهه مزبور اقدامات اولیه را به انجام برساند اما موفق نشود که ظرف دو سال از تاریخ انعقاد قرارداد پروژه را به اتمام رسانده و تحویل نماید کارفرما چه اقدام یا اقداماتی می تواند به انجام برساند ؟(اقدامات :فسخ قرارداد –مطالبه وجه التزام –الزام متعهد به ایفای تعهد ) ج) در صورتی که پیمانکار ظرف شش ماه اقدامات اولیه را به موقع انجام دهد و ظرف دوسال از تاریخ قرارداد نیز بتواند پروژه را اتمام و تحویل نماید لیکن پس از یک سال از تحویل ،سد دچار آسیب های جدی گردد به طوری که کارشناسان خسارت وارد را بالغ بر ده میلیارد تومان برآورد نمایند .چه تصمیمی باید اتخاذ گردد و چرا ؟اگر خسارت وارد آمده سه میلیارد تومان تشخیص داده شود چطور؟
رئیس کمیسیون کارآموزی حسن صرام
Share/Save/Bookmark
 


دانشجوی ارشد حقوق
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۴:۲۵:۱۳
سلام جناب صرام با تشکر از همه عوامل کمسیون لطف کنید گزارشات خلاصه کلاسها وکارگاه ها را بر روی سایت قرار دهید ما از تهران از کارگاه های شما استفاده می کنیم ممنون از شما (613)
 
مدیر سایت
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۳:۰۱:۱۲
درود بر شما ، دوست عزیز به آگاهی میرسانم ، ضمن تشکر از رحمات و خدمات اعضای محترم کمیسیون کارآموزی ، مسئولیت تهیه و انتشار گزارش کارگاهها تماما بعهده اعضای هیئت تحریریه وبسایت کانون بوده و هست و تاکنون سعی شده به طور منظم انجام شود. (614)