نشست وکلای دادگستری با نماینده مردم شریف شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 1792
 
پنجشنبه ۱۱ آبان ۹۶ ، وکلای دادگستری با حسینعلی حاجی دلیگانی ، نماینده مردم شریف برخوار و شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی به دیدار و گفتگو نشستند.
در این دیدار محقق دولت آبادی هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان به همراه سقاییان و باقریان دو نفر از اعضای کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادکستری ‌اصفهان‌ با حضور در دفتر این نماینده در شهرستان شاهین شهر در خصوص دیدگاهها و نظرات و مکاتبات اخیر وی در مجلس شورای اسلامی پیرامون جذب فارغ التحصیلان حقوق به حرفه وکالت به بحث وگفتگو و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه محقق به نمایندگی از کانون وکلا ضمن تشکر از توجه ایشان به مسایل مربوط به حوزه وکالت به طرح دیدگاهها و مواضع اصولی کانون ها در‌ رابطه با پذیرش وجذب فارغ التحصیلان حقوق پرداخت و اظهار داشت در طی سالهای گذشته در بین نهادها وسازمان ها و مشاغل خاصی که فارغ التحصیلان حقوق را جذب می نمایند تنها کانون های وکلای دادگستری بوده ‌که به صورت منظم و براساس نیازی که هر ساله از طرف کمیسیون مصرح در تبصره ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ تعیین و اعلام گردیده به پذیرش و جذب فارغ التحصیلان رشته حقوق وعلاقه مندان ورود به این حرفه اقدام نموده است.
محقق افزود متاسفانه در سال های اخیر توسط سایر دستگاههای مرتبط اقداماتی همگام با کانون های وکلا به منظور جذب و پذیرش آنان در سایر مشاغل از جمله قضاوت و سردفتری و کارشناس حقوقی ادارات دولتی و.‌.. صورت نگرفته ومنجر به انباشت پیش بینی شده فارغ التحصیلان حقوق گردیده است‌.
این وکیل دادگستری بیان داشت : می بایست در سیاستهای وزارت علوم و آموزش عالی نیز در خصوص جذب بی رویه دانشجویان رشته حقوق توسط دانشگاههای مختلف که متاسفانه بصورت نسنجیده توسعه یافته اند تجدید نظر اساسی صورت گیرد و نمی توان انتظار داشت کانون های وکلا به تنهایی می بایست بار جذب و پذیرش تمامی این فارغ التحصیلان را آن هم بدون در نظر گرفتن نیازها وظرفیت های این حرفه بر عهده گیرد.
محقق افزود این حرفه با مسایلی چون جان ؛ مال وآبروی افراد سروکار دارد که توجه به این مهم اقتضاء مینماید که نخبگان این رشته جذب این حرفه شوند و با آموزش هایی که توسط کانون های وکلا و محاکم دادگستری و وکلای سرپرست به آنان داده می شود وظیفه دفاع از حقوق مردم را بر عهده گیرند.
عضو هیات مدیره کانون وکلا با اشاره به موادی از قوانین وکالت به ضرورت اصلاح و الحاق موادی به مقررات فعلی وکالت مطابق با واقعیات ومقتضیات روز جامعه و تلاش های صورت گرفته از سوی کانون های وکلا در این خصوص پرداخت.
در ادامه حاجی دلیگانی ضمن استقبال از دیدگاهها و نظرات مطرح شده در جلسه به ضرورت اصلاحات در قوانین وکالت با ارایه پیشنهادات و راهکارهای عملی در این حوزه تاکید نمود.
در پایان مقرر گردید مسائل مورد نظر کانون ها در ارتباط با الزامی شدن وکالت در دعاوی و نیز اصلاح‌ قوانین وکالت و راهکارهای پیشنهادی در خصوص جذب فارغ التحصیلان حقوق با لحاظ واقعیات و نیاز جامعه وظرفیت های قانونی به صورت مدون ومکتوب از سوی کانون وکلا در اختیار این نماینده محترم قرار گیرد.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
Share/Save/Bookmark