کارگاه آموزشی کارآموزان 21 تیرماه ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 1948
 
سخنران: علی اکبر آبادگر موضوع « پاسخگویی به سئوالات حقوق ثبت اختبار دوره 38»
قابل توجه کارآموزان محترم وکالت
کارگاه آموزشی کمیسیون کارآموزی روز پنجشنبه 21/ 04/ 1397 از ساعت 8:30 صبح در آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان توسط جناب آقای علی اکبر آبادگر (وکیل دادگستری و عضو محترم کمیسیون کارآموزی) با موضوع « پاسخگویی به سئوالات حقوق ثبت اختبار دوره 38» برگزار می شود. حضور کارآموزان محترم در این جلسه الزامی است.
 
مسئله مورد بحث:
  1. اجرائیه سند ذمه ای صادر و پس از انتشار آگهی مزایده مدیون مدعی شد که قسمتی از طلب را داده است و فتوکپی چک و سند عادی دیگر را به عنوان مدرک اظهار خود نشان داد. به هر صورت مدعی بود که مبلغ مزایده صحیح نیست و باید آگهی مزایده تجدید شود. بستانکار مدعی بود که مبلغ پرداخت شده از طرف بدهکار بابت اجرت المثل بوده نه اصل طلب و مبلغ مندرج نیز در آگهی که بابت اصل و خسارات است درست است.
رئیس ثبت با اخذ دائن به اقرارش، اعتراض مدیون را در نتیجه وارد دانست و هیأت نظارت هم آن را تأیید کرد. به نظر شما تصمیم رئیس ثبت و هیأت نظارت ثبت در تأیید آن درست است یا نه؟ چرا؟ (مستند تحلیل باید نوشته شود).
 
  1. حسن زمین خود را با سند عادی به حسین فروخت و حسین هم آن را به ثالث منتقل کرد . سپس بایع نخست (حسن) تقاضای ثبت همان زمین را کرد و تحدید حدود هم شد. ثالث مذکور پس از تحدید حدود، سند عادی خرید را نشان داد و تقاضای ثبت حسن را لغو دانست وارث متقاضی نیز گفته او را تصدیق کرد و گواهان محلی نیز خرید او را با واسطه از متقاضی ثبت و نیز تصرف وی را گواهی دادند و اعلان شد که تحدیدکننده بدون احراز تصرف متقاضی مذکور اقدام به تحدید کرده است.
اولاً : رسیدگی به موضوع در صلاحیت چه مرجعی است؟ چرا؟
ثانیاً : پس از تعیین مرجع قانونی صلاحیت دار، تصمیم قانونی مرجع فوق چه می تواند باشد؟
 
 
  رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
                       دکتر محمد جعفری فشارکی
 
Share/Save/Bookmark