بیست و یکمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: 3020
 
روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ بیست و یکمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، بصورت فوق العاده برگزار شد.
روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ بیست و یکمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، بصورت فوق العاده راس ساعت ۱۳ با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیرحسین سجادیه، وکیل سیامک اکبری، وکیل محمد جعفری فشارکی، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی در محل کانون برگزار گردید.


 پیش از ورود به دستور جلسه، ریاست کانون به ارائه گزارش درخصوص آیین نامه ی اصلاحی پرداخت. با توجه به جلسات برگزار شده و تصویب عدم قابلیت اجرای این آیین نامه در مجمع عمومی اتحادیه و با توجه به مغایرت برخی از مواد آن با متون قانونی معتبر و لازم الاجرا، بنابراین شد در اسرع وقت موارد مغایرت بصورت مکتوب به سمع و نظر معاونت قوه قضائیه برسد. لذا با توجه به نامه ی ابلاغی به دادستان کل کشور، مبنی بر اجرای آیین نامه به تشریح اقدامات انجام گرفته پرداخته و تبادل نظر شد.


 هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد:

دستور اول) با توجه به اینکه برخلاف ماده ی 22 لایحه ی قانونی استقلال، موارد الحاقی و همینطور تغییرات اساسی در پیش نویس آیین نامه اصلاحی کانونهای وکلای دادگستری اعمال شده است که مغایر با لایحه قانونی استقلال و همچنین قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و از طرفی ناقض استقلال نهاد وکالت می باشد، هیأت مدیره به اتفاق آرا مصوب نمود تا زمان رفع موارد خلاف قانون به شرح فوق، آیین نامه قابلیت اجرا نداشته و از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست می شود نسبت به اعاده ی آیین نامه به مرجع تنظیم جهت حذف و اصلاح مواد از طریق کانون وکلا اقدام فرمایند.

دستور دوم) هیأت مدیره با اکثریت آرا مصوب نمود که نسبت به تنظیم بیانیه با موضوع آیین نامه لایحه ی قانونی استقلال ابلاغی از سوی قوه قضائیه به عنوان موضع کانون وکلای اصفهان اقدام شود.

دستور سوم) با توجه به مشکلات ایجاد شده برای برخی از همکاران طی چند روز گذشته، ریاست کانون گزارشی را درخصوص اقدامات و پیگیری های انجام شده به هیأت مدیره ارائه نمود و موضوع به بحث و گفت و گو گذاشته شد و اعضای هیأت مدیره نیز نظرات خود را بیان نمودند. سپس هیأت مدیره مقرر نمود مذاکرات با مراجع ذیربط و اقدامات لازم جهت رفع مشکل همکاران، ادامه داشته و گزارش کامل به هیأت مدیره ارائه گردد. جلسه در ساعت ۱۶:۳۰ به پایان رسید. مقرر شد جلسه آتی هیات مدیره روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷برگزار گردد.


روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
Share/Save/Bookmark