پنجاه و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب: 3454
 
پنجاه و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوره دوازدهم کانون وکلای دادگستری استان اصفهان برگزار شد.
روز یکشنبه مورخ 1401/02/18 پنجاه و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوازدهمین دوره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان رأس ساعت 9:30 با حضور وکیل دکتر لیلا رئیسی، وکیل امیر حسین سجادیه، وکیل دکتر جعفری فشارکی، وکیل دکتر یاسین صعیدی، وکیل شهرام محقق دولت آبادی، وکیل مجتبی اسدیان و وکیل داوود عابدی در محل کانون برگزار شد. 
در ابتدای جلسه رئیس کانون به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در فاصله جلسه گذشته و جلسه فعلی پرداخت. وی اظهار داشت:« روز دوشنبه مورخ 1401/02/05 جلسه تعیین شهر محل اشتغال پذیرفته شدگان اختبار دوره 46 در محل سالن اجتماعات کانون با حضور نایب رئیس محترم و رئیس محترم کمیسیون کارآموزی برگزار شد.  روز سه شنبه مورخ 1401/02/06 نیز جلسه ویژه کمیسیون معاضدت مالیاتی درخصوص آخرین تغییر و تحولات امور مالیاتی وکلا با حضور اینجانب و اعضای کمیسیون تشکیل شد. در این جلسه مقرر گردید برنامه تسلیم اظهارنامه مالیاتی وکلا برای عملکرد سال 1400 از ابتدای خرداد ماه در محل کانون با ایجاد فضایی برای حضور وکلا پیش بینی گردد. همچنین با توجه به الزام نصب دستگاه پوز در دفاتر وکلا با پیگیری های مستمر کمیسیون معاضدت مالیاتی، دستور سازمان امور مالیاتی به سایر بانک ها دریافت شده که با توجه به این دستور، پوزهای با تراکنش کم از دفاتر وکلا حذف نگردد. در این جلسه پیرامون سایر مسائل مهم مالیاتی وکلا نیز بحث و گفتگو شد. از سوی دیگر در شامگاه جمعه مورخ 1401/02/09 اینجانب به همراه آقای دکتر صعیدی و آقای شهرام محقق دولت آبادی در برنامه تلویزیونی یک شهر ضیافت(ویژه برنامه ماه مبارک رمضان از شبکه اصفهان) که در راستای کمک به آزادی زندانیان معسر در جرایم مالی غیرعمد، پخش می شود، حضور یافتیم. اینجانب ضمن توضیح نحوه مشارکت وکلا در این پویش مردمی و پدیده اجتماعی، اشاره ای نیز به آمار پرونده هایی که وکلای کانون وکلای دادگستری بطور رایگان در سال، وکالت می کنند داشتم و آمادگی کانون وکلای اصفهان در زمینه فرهنگ سازی استفاده از وکیل قبل از بروز مشکلات حقوقی و نیز حمایت از کاهش جمعیت کیفری زندان های استان را اعلام نمودم. در این برنامه مبلغ 40 میلیون تومان از طرف وکلای خیر کانون در راستای آزادی زندانیان اهدا گردید.»
در ادامه دادستان انتظامی کانون، وکیل علی اصغر محققیان ضمن حضور در جلسه به ارائه گزارش از عملکرد دادسرا پرداخت. وی اظهار داشت:« در ابتدای دوره دوازدهم هیأت مدیره، دادسرا را با 230 فقره پرونده انتظامی با بافت دادیارانی که به شایستگی توسط هیأت مدیره انتخاب شده و عمده آنها جوان و تازه کار بودند، تحویل گرفتیم. با توجه به اشتیاق زیاد دادیاران و تلاش مستمر ایشان، اکنون هرکدام تبدیل به دادیاری حرفه ای شده اند که این امر از افتخارات کانون وکلای اصفهان است. از جمله اقدامات دادسرا در این دوره انتشار گزارش کارکرد دادیاران بصورت ماهانه در گروه مجازی دادسرا است که علاوه بر تشویق آنها، موجب بهبود عملکرد ایشان نیز خواهد بود. همچنین دادسرا از حضور دو کمیته حل اختلاف به منظور برقراری سازش بین وکیل و موکل بهره می برد. در حال حاضر طول مدت رسیدگی در دادسرا به کمتر از 4 ماه و در برخی موارد تا حداکثر 6 ماه رسیده است. ضمن آنکه دسترسی وکلا به پرونده هایشان بسیار تسهیل شده است. در حال حاضر تنها تخلفی که بیشترین گستردگی را در بین همکاران دارد، تخلف عدم حضور است که شرایط کرونایی بی تأثیر در آن نبوده است.»
سپس وکیل محمدحسین هاشمی، رئیس کمیسیون معاضدت مالیاتی کانون در جلسه حضور یافت. وی با توجه به لزوم رعایت مقررات مندرج در قانون مالیاتهای مستقیم در ارتباط با درآمدهای کانون و سپرده های بانکی آن، مواردی را مطرح و پیشنهاداتی را بصورت مکتوب ارائه نمود.
سپس هیأت مدیره وارد دستور جلسه شد: 
دستور اول، دوم، سوم و چهارم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرای حاضرین در ارتباط با پرونده های موردی و نقل و انتقالات اتخاذ تصمیم نمود. 
دستور پنجم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرای حاضرین با استعفای خانم الهه رضوانی از عضویت در کمیسیون بانوان و همچنین با پیشنهاد رئیس کمیسیون مذکور مبنی بر عضویت وکیل پریا مرادی بنی در این کمیسیون موافقت نمود.
دستور ششم جلسه: هیأت مدیره به اتفاق آرای حاضرین با صدور پروانه کارآموزی برای آقایان مسعود ربیع، محمدثانی جوشقانی و مبین داداشی کفشگرکلائی (پذیرفته شدگان آزمون کارآموزی وکالت سال 1399) موافقت نمود.
جلسه در ساعت 13:30 به پایان رسید.
مقرر شد جلسه آتی هیأت مدیره روز یکشنبه مورخ 1401/02/25 برگزار گردد.
Share/Save/Bookmark