معاون وزیر دادگستری:
لایحه جامع وکالت به قوه قضائیه بازگشت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۰۹
کد مطلب: 284
 
معاون امور حقوقي و مجلس وزير دادگستري از اعاده لايحه جامع وكالت به همراه حدود ۱۰ تا ۱۲ لايحه قضايي ديگر توسط دولت به قوه قضاييه خبر داد.
«عبدالعلي ميركوهي» عصر يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، افزود: اين لوايح به منظور اخذ نظر قوه قضاييه مبني بر ادامه يا توقف بررسي آنها در دولت و مجلس شوراي اسلامي به دستگاه قضايي اعاده شده است.
اين مقام مسئول در وزارت دادگستري گفت: اين لوايح مطابق آيين نامه دولت، جهت تاييد ادامه رسيدگي يا استرداد آن به قوه قضاييه اعاده شده تا قوه قضاييه نظر خود را اعلام كند.
ميركوهي اضافه كرد: با توجه به اينكه مواد لوايح قضايي زياد است، اعلام نظر قوه قضاييه درباره آنها قدري زمان مي برد.
معاون وزير دادگستري افزود: همچنين فهرست لوايحي كه از دولت قبلي در كميسيون هاي مجلس شوراي اسلامي در دست بررسي بوده به منظور تاييد رسيدگي يا استرداد آن به دولت جديد اعلام شده و دولت نيز از دستگاه هاي مربوطه نظرخواهي كرده كه دستگاهها مشغول بررسي اين لوايح هستند.
ميركوهي درباره آخرين وضعيت لايحه آيين دادرسي كيفري نيز گفت: اخيرا شوراي نگهبان به چهار ماده اين لايحه ايراد گرفته بود كه اين ايرادات با حضور نماينده شوراي نگهبان در كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي برطرف و به شوراي نگهبان ارسال شد.
معاون وزير دادگتسري درباره لايحه نحوه اجراي محكوميت هاي مالي هم گفت: اين لايحه در كميسيون قضايي تصويب و براي طرح در صحن علني مجلس شوراي اسلامي ارسال شده كه به احتمال زياد بعد از پايان تعطيلات مجلس در نوبت طرح در صحن علني مجلس قرار مي گيرد.
ميركوهي ازتصويب طرح آيين دادرسي نيروهاي مسلح و طرح آيين دادرسي جرايم الكترونيكي در كميسيون حقوقي و قضايي مجلس خبر داد و گفت: اين طرح ها مطابق اصل ۸۵ قانون اساسي به طور مستقيم به شوراي نگهبان ارسال مي شود.
Share/Save/Bookmark