الزام زندانيان به استفاده از لباس فرم/ دستنبد الکترونیکی برای محکومان به حبس در منزل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۲
کد مطلب: 121
 
الزام زندانيان به استفاده از لباس فرم/ دستنبد الکترونیکی برای محکومان به حبس در منزل
رئيس سازمان زندانهاي كشور اعلام كرد: در صورت تامين اعتبار تمامي زندانيان در زندانهاي كشور ملزم به استفاده از لباس فرم براي حضور در برنامه هاي داخل زندان و حياط زندان مي شوند.

غلامحسين اسماعيلي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نهايي شدن و عقد تفاهمنامه براي خريد دستبند و پابند الكترونيكي گفت: با توجه به ابلاغ قانون مجازات اسلامي استفاده از اين ابزار الكترونيكي قانوني شده و تا ۹۰ روز ديگر اين طرح براي يك هزار متهم محكوم به زندان اجرايي مي شود و قاضي مي تواند براي محكومان محروم از حقوق اجتماعي و زندانيان محكوم به حبس در منزل استفاده از اين دستبندها را صادر كند.

وي در مورد استفاده از لباس فرم زندانيان هم گفت: دو نوع لباس طراحي شده است يكي براي زندانياني كه به دادگاه اعزام مي شوند و ديگري براي زندانيان داخل زندانهاست. لباس اعزام سال گذشته اجرايي شد ولي براي لباس داخل زندان با مشكلات مالي برخورد داشتيم كه در صورت تامين اعتبار تا پايان سال زندانيان تمامي زندانها داراي لباس فرم خواهند شد. البته براي زندانيان زن هم قرار شد چادري دوخته شود كه با چادر ملي متفاوت بوده و نوع مانتو و مغنعه و چادر همگي رنگي باشد.
Share/Save/Bookmark