همایش"گرامیداشت هفته ی بسیج و تجلیل از ایثارگران بسیجی کانون"
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۹
کد مطلب: 807
 
روز شنبه 8 آذرماه 1393 "همایش گرامیداشت هفته ی بسیج و تجلیل از ایثارگران بسیجی کانون" در محل کانون وکلای دادگستری اصفهان، با حضور مسئول فرهنگی سپاه اصفهان و معاون سیاسی امنیتی استان اصفهان، برگزار شد.
پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، رئیس کانون وکلای اصفهان به ایراد سخن پرداخت. فرهاد رستم شیرازی ضمن خیر مقدم به حضار، "مهمترین موضوع در ارتباط با بسیج را گسترش تفکر بسیجی" دانست. وی با بیان اینکه "مردم بسیجی را حامی و پشتیبان خود و کسی که حاضر است جان و مال خود را برای دفاع از کشور و مردمش به خطر بیندازد می شناسند"، ابراز امیدواری کرد، بسیج با دانش و تدبر خود، بتواند این تفکر غالب را در میان مردم نهادینه کند.


در ادامه مسئول فرهنگی سپاه اصفهان-غلامرضایی- با گرامیداشت راه حق و حقیقت و شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان داشت:"بسیج یک شجره ی طیبه است که امام خمینی (ره) 10 ماه پس از انقلاب اسلامی دستور تشکیل آن را داده اند."
غلامرضایی در ادامه گفت: "هرکس میثاق ملی و قانون اساسی را قبول دارد بسیجی است و با این تفکر می توان از مرز تحریم ها که مهمترین آن ها انرژی هسته ای است، عبور کرد." وی یکی از پایه های استحکام بخشیدن به قدرت در درون نظام اسلامی را بسیج دانست که باید تلاش شود چهره ی واقعی بسیج به نسل سوم و چهارم منتقل گردد.


در ادامه معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان-رسول یاحی- "بسیج را یک تفکر دانست که باید تلاش شود راه بسیجیان ادامه پیدا کند." وی در پاسخ به این سئوال که در حوزه ی وکالت چه اقداماتی با تفکر بسیجی می توان انجام داد بیان نمود: "تفاوت کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در این است که در آن کشورها، قانون مداری در میان مردم حاکم است اما در کشورهای جهان سوم، قانون گریزی حاکم می باشد."


وی در پایان اظهار داشت: "در حوزه ی حقوق و وکالت افق نگاه ما برای یک بسیجی وکیل باید مشخص باشد و حقوق دانان بر این امر تمرکز کنند که چگونه می توان قانون مداری را میان مردم نهادینه کرد. در این صورت است که بسیاری از مشکلات جامعه ی ما به عنوان یک جامعه ی مسلمان مرتفع می شود."
این مراسم با تقدیر از تنی چند از وکلای بسیجی و ایثارگر خاتمه یافت.

*گروه خبری: مسعود دادخواه ، منصوره دلیلی
 
 
Share/Save/Bookmark
گزارشگر :