مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان ، میزبان وکلا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 1791
 
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان ، میزبان وکلا
چهارشنبه ۱۰ آبان ماه ۹۶ ، امیری مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان میزبان وکلای دادگستری بود.
در این دیدار که رئیس و نایب رئیس هیات مدیره و تعدادی از اعضای کمیسیون معاضدت مالیاتی کانون وکلای دادگستری اصفهان حضور داشتند بر تعامل هر چه بیشتر بین کانون وکلا و سازمان امور مالیاتی تاکید شد.
در ابتدای این مراسم ، صرام ، رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه از تعاملات سال گذشته سازمان امور مالیاتی ، بخصوص صدور بخشنامه اختصاصی برای وکلا جهت تسهیل ارائه گواهی ماده ۱۸۶ ، قدردانی نمود.
صرام بیان داشت با توجه به اینکه قریب به ۲۸۰۰ وکیل دادگستری در سطح استان فعالیت دارند ، کانون وکلا یکی از مجموعه هایی ست که با تعداد زیادی عضو با سازمان امور مالیاتی ارتباط دارد.
وی بروز برخی مشکلات در روابط مودیان با ممیزین را بعلت وجود پیچیدگی های ذاتی مسائل مالیاتی دانست.
صرام با اشاره به اجرایی شدن قانون جدید و تغییر رویه ها ، برگزاری جلسات آموزشی با موضوع امور مالیاتی را ضروری برشمرد.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در پایان افزود در این زمینه مقتضی ست که کارشناسان و متخصصان سازمان امور مالیاتی همکاری های لازم را با کانون وکلا معمول نمایند.

در ادامه
اسلامی نایب رییس کانون وکلای دادگستری اصفهان ، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه بیان داشت ، هیات مدیره دوره دهم ، عزم خود را جزم نموده تا قانون به نحو احسن رعایت شود.
وی با اشاره به وجود برخی مشکلات سالهای گذشته در خصوص سیر رسیدگی به پرونده های مالیاتی اظهار داشت خوشبختانه نحوه برخورد با مودیان و بعبارتی مسئله تکریم ارباب رجوع نسبت به سال گذشته بهبود داشته است.
اسلامی خاطرنشان کرد با توجه به اتمام مهلت تمدید پروانه وکالت در پایان آبان ماه و ضرورت صدور گواهی ماده ۱۸۶ توسط اداره دارایی ، مقتضی است مسئولین مربوطه ، مساعدت های لازم را جهت تسریع رسیدگی ها معمول نمایند. وی افزود ، عدم تمدید پروانه وکلا ، روند رسیدگی به پرونده های جاری دادگستری را با مشکل مواجه میکند.
نایب رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان در پایان با اشاره به معضل معیشتی وکلای جوان ، بیان داشت : وکلایی که به تازگی به دریافت پروانه وکالت نائل شده اند ، حقیقتا با مشکلات مالی مواجه هستند که یکی از این مشکلات ، پرداخت مالیات می باشد ، فلذا مستدعی ست در تشخیص مالیات مودیان ، این موارد نیز لحاظ گردد.
آیتی ، از اعضای کمیسیون معاضدت مالیاتی کانون وکلای دادگستری اصفهان ، از دیگر حاضرین در جلسه بود که ضمن شرح وظایف کمیسیون معاضدت مالیاتی ، به برخی از اقدامات انجام شده توسط آن مجموعه اشاره نمود.
آموزش نکات مالیاتی ، آشنایی کاراموزان وکالت با تکالیف مالیاتی ، مشاوره به هیات مدیره ، حل و فصل اختلافات مالیاتی از جمله وظایف و اقداماتی بود که آیتی برشمرد.
این عضو کمیسیون معاضدت مالیاتی در پایان به یکی دیگر از مشکلات موجود اشاره نمود و بیان داشت بحث انتقالی کارآموزان به شهرستانهای دیگر مشکلات زیادی را از قبیل تشکیل پرونده مضاعف ، ایجاد کرده است.

در ادامه
امیری مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه بیان داشت ، کانون وکلا دارای ظرفیت های فراوانی ست که شاید برای استفاده از آن تا کنون غفلت کرده ایم.
امیری بیان داشت در قانون جدید ، وجود مسائلی همچون جرم انگاری فرار مالیاتی ، نیاز به آموزش همگانی دارد که قطعا وکلا در این راستا میتوانند کمک کنند.
مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان بیان داشت برخی مشکلات موجود به علت وجود رویه های سابق است که با اجرایی شدن کامل قانون جدید و ابزارهای جدید با رفع موانع قبلی از جمله حذف ضریب ، بسیاری از معضلات مرتفع خواهد شد.
امیری افزود مشکلات مطرح شده را حتما در شورای اداری منعکس میکنم و اگر جایی نیز ضرورت پیدا کند دستورالعمل هم صادر خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در پایان گفت در طول سال هر زمان که صلاح دیدید جلسه ملاقات ترتیب میدهیم و انشاله اگر شما نیز دعوت نمایید ، حضورتان خواهیم رسید.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان
Share/Save/Bookmark