کارگاه آموزشی کارآموزان30 فروردین ماه ۹7
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 1908
 
قابل توجه کارآموزان محترم وکالت
 
کارگاه آموزشی کمیسیون کارآموزی روز پنجشنبه 1397/01/30 از ساعت 8:30 صبح در آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان اصفهان توسط جناب آقای دکتر محمود مالمیر (استاد دانشگاه و عضو محترم کمیسیون کارآموزی) با موضوع «تحلیل و پاسخگویی به سئوالات حقوق جزای اختبار دوره 38» برگزار می شود. حضور کارآموزان محترم در این جلسه الزامی است.
 
مسئله مورد بحث:
مجازات جنایت عمدی بر جنین (که روح در او دمیده شده است) و باعث مرگ وی می شود (بادرنظر گرفتن فروض مختلف ممکنه) چه خواهد بود؟
 
آقای الف مرتکب سرقت های حدی متعددی شده است. در مرتبه اول دست راست و در مرتبه دوم پای چپ وی قطع گردیده و در مرتبه سوم با اثبات سرقت دیگر حدی محکوم به حبس ابد شده و در زندان بسر می برد. مشارالیه در این مرحله باز هم مرتکب سرقت حد دیگری شده و با اقرار وی سرقت حدی مرتبه چهارم نیز ثابت و محکوم به اعدام می شود، در حین اجرای حکم از قرار خود عدول و آن را انکار می نماید. تجزیه و تحلیل نمائید این انکار چه تأثیری دارد و در نهایت چه مجازاتی را باید تحمل نماید؟
 
آقای «الف» محکوم به 15 سال حبس تعزیری و آقای «ب» نیز محکوم به یک سال حبس تعزیری گردیده اند. نامبردگان تقاضای آزادی مشروط نموده و شرایط آن را نیز داشته اند. استدلال فرمائید مدت آزادی مشروط هریک چه مدت زمانی است؟
 
در ماده 653 قانون مجازات اسلامی منظور قانونگذار از کلمات «راه ها» و «شوارع» چیست؟
 
آقای «الف» در اثر برخورد با خودروئی به رانندگی آقای «ب» کشته شده است. در نهایت کارشناس راهنمایی و رانندگی هم راننده و هم مقتول را در این حادثه فاقد تقصیر اعلام نمود. برفرض شکایت اولیاء دم ، آقای «الف» مفاد این دادنامه چه خواهد بود؟
 
                                             رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
                                                                                         دکتر محمد جعفری فشارکی
 
Share/Save/Bookmark