مروری بر اخبار کانون وکلای داگستری اصفهان در هفته گذشته
تاریخ انتشار : شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 3597
 
در این گزارش قصد داریم مروری داشته باشیم بر اخبار کانون در هفته گذشته.
ه گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان، در این گزارش قصد داریم مروری داشته باشیم بر اخبار کانون در هفته گذشته.

پذیرفته شدن در آزمون وکالت سرآغاز یک مسیر پرمسئولیت است
آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون های وکلای دادگستری ایران سال 1401(مربوط به نوبت پذیرش سال 1400) روز پنج شنبه 30 تیرماه به صورت همزمان در کلیه مراکز تعیین شده سراسر کشور از جمله استان اصفهان برگزار شد.


لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdcc.4q1a2bqppla82.html

کارگاه مهارت های زندگی برگزار می شود

به همت کمیسیون بانوان کانون وکلای اصفهان کارگاه مهارت های زندگی با تدریس سرکار خانم زهرا شایان فر برگزار می شود. 

لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdcc.mq1a2bqpela82.html

فراخوان سازمان امور مالیاتی جهت عضویت (اختیاری) در «سامانه ملی مؤدیان مالیاتی»

سازمان امور مالیاتی جهت عضویت (اختیاری) در «سامانه ملی مؤدیان مالیاتی » در اجرای « قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان» فراخوانی منتشر کرد.

لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdca.anek49nme5k14.html

رسانه ملی باید افکار عمومی را در زمینه بحران آب آگاه و الگوی مصرف صحیح ارائه کند

وکیل شهرام محقق دولت آبادی، عضو هیات مدیره کانون وکلای اصفهان در جلسه ای که روز شنبه (1 مرداد) با حضور دکتر مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و پیرامون مسائل محیط زیستی و از جمله بحران آب استان اصفهان برگزار شد گفت: متاسفانه هیچ تلاشی در رسانه ملی و استانی در جهت ارائه الگوی صحیح مصرف آب به شهروندان وجود ندارد. رسانه ملی می تواند با تیزرهای جذاب و در ساعت های پر بیننده مخاطب را نسبت به بحران آب و ضرورت استفاده درست از منابع آب آگاه کند. آنچه که به عنوان بحران آب از آن یاد می شود که ریشه در خشکسالی و کاهش میزان بارندگی و همچنین مدیریت غیر اصولی منابع طبیعی و از آن جمله آب دارد باید به صورت شفاف برای مردم عنوان شود و افکار عمومی از طریق آموزش های صحیح نسبت به این بحران آگاهی پیدا کند.
لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdcg.79wrak9nypr4a.html


انتظار مردم استان اصفهان اتحاد مسئولان برای حل بحران خشکسالی زاینده رود است
وکیل مجتبی اسدیان، عضو هیات مدیره کانون وکلای اصفهان در جلسه ای که روز شنبه (1 مرداد) با حضور دکتر مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل محیط زیستی و از جمله بحران آب استان اصفهان برگزار شد، گفت: موضوع بحران آب و محیط زیست مساله ای کلان و ملیست و باید در صدر مطالبات مردم و اقدام تمامی مسئولین مرتبط استان باقی بماند و در این زمینه به فعالیت حقوقی نیازمندیم .
لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdcf.cdmiw6dtcgiaw.html


حل مشکل زاینده رود به همبستگی همه ارگان های استان اصفهان نیازمند است
دکتر لیلا رئیسی، رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان روز شنبه (1مرداد) به همراه برخی از اعضای هیات مدیره با دکتر مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.رئیس کانون وکلای اصفهان در این دیدار گفت:یکی از مشکلاتی که در مسئله آب استان با آن مواجه هستیم پراکندگی فعالیت هائی است که وجود دارد. به عنوان مثال کانون وکلای اصفهان از طریق کمیته های ویژه فعالیت هایی را در این زمینه انجام می دهد و دادگستری از طرق دیگر فعالیت می کند و... اگر یک تجمیع و توان افزائی برای حل مشکل زاینده رود اتفاق بیفتد و ارگان های مختلف یک کارگروه مشترک تشکیل بدهند، از تلاش های پراکنده و گاها نقض کننده فعالیت دیگر ارگان ها جلوگیری به عمل می آید.
لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdci.3apct1awubc2t.html


تخریب محیط زیست و سوءمدیریت از علل اصلی تکرار وقوع سیل در کشور
وقوع سیل در منطقه استهبان(استان فارس) و بخش هائی از سیستان و بلوچستان که باعث بروز خسارات، جان‌باختن و مصدومیت تعدادی از هموطنانمان شد بار دیگر ایران را در غمی بزرگ فرو برد. تکرار چنین حوادث تلخی ضرورت توجه به آثار زیانبار تخریب محیط زیست و توجه ویژه به هشدارهای متخصصان امر را بیش از گذشته آشکار می کند. بی‌توجهی به مسئله آموزش و ازسوی دیگر تجاوز به حریم کمی و کیفی رودخانه‌ها در طول سالهای گذشته موجب افزایش تلفات سیل‌ در کشور شده است.

لینک دسترسی به خبر:
http://isfahanbar.org/vdcc.oq1a2bqp0la82.htmlجلسه کارگاه آموزشی کارآموزان وکالت، روز پنجشنبه مورخ 30تیر 1401 برگزار شد

جلسه کارگاه آموزشی کارآموزان وکالت، روز پنجشنبه مورخ 30 تیر 1401 رأس ساعت 8:30 صبح، به صورت حضوری در محل سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری استان اصفهان واقع در خیابان 22 بهمن برگزار شد. در این جلسه دکتر حسین ادیب، وکیل محترم دادگستری و رئیس کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان به عنوان سخنران حضور داشت.
 
Share/Save/Bookmark